Original: $250.22
-65%$250.22
$87.58The Story
Achieve your ultimate smooth stride on race-day with the Hyperwarp Pro, built to support speed and endurance from start to finish.
Perfect for chasing your PB on race day as well as faster workouts.
| SURFACE | Road |
| EXPERIENCE | Speed |
| WAVE TECHNOLOGYÂ | Wave Plate |
| MIDSOLE FOAMÂ | Mizuno ENERZY XP |
| OUTSOLEÂ | G3 |
| UPPER MATERIALÂ | Woven Upper |
| WEIGHT | 200g |
| OFFSET | 5.5mm H:39mm / F: 33.5mm |
| VEGAN | Yes |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Achieve your ultimate smooth stride on race-day with the Hyperwarp Pro, built to support speed and endurance from start to finish.
Perfect for chasing your PB on race day as well as faster workouts.
| SURFACE | Road |
| EXPERIENCE | Speed |
| WAVE TECHNOLOGYÂ | Wave Plate |
| MIDSOLE FOAMÂ | Mizuno ENERZY XP |
| OUTSOLEÂ | G3 |
| UPPER MATERIALÂ | Woven Upper |
| WEIGHT | 200g |
| OFFSET | 5.5mm H:39mm / F: 33.5mm |
| VEGAN | Yes |





















